1350 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz!

İade ve Değişim

Verdiğim siparişi değiştirebilir veya iptal edebilir miyim?

Verdiğiniz siparişe ait ürünler kargoya teslim edilmemiş ise bize sipariş numaranızla birlikte iletisim@ikabaglari.com adresine e-posta atabilir veya 0539 820 71 58 nolu telefondan arayarak siparişinizi değiştirebilir veya iptal edebilirsiniz. Kargoya verilen siparişler için ise iade değişim sürecini izlemeniz gerekmektedir.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereğince;

Müşterilerimiz, ürünün teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde satın almaktan vazgeçerek, ürünü iade etme veya değiştirme hakkına sahiptir. Fakat yine aynı kanunda  belirtildiği üzere; hızlı bozulan ve son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler, ambalajı açılmış, denenmiş, kullanılmış ve bozulmuş ürünlerin (ayıplı ürünler hariç) iadesi mümkün değildir.

İptal veya iadesi yapılan siparişlerin ödemesi yapılan ödeme türüne göre 7 iş günü içinde yapılır.

İade veya değişim nasıl yapabilirim?

İade etmek istediğiniz ürünler yukarıdaki şartlara uygunsa, bu hakkınızı kullanabilmeniz için, ürünü teslim aldığınız günden itibaren 3 gün içinde iletisim@ikabaglari.com'a e-posta atmanız veya 0539 820 71 58 no'lu telefona bilgi vermeniz yeterli olacaktır. Bu aşamada, hizmetlerimizi iyileştirebilmemiz adına iade nedeninizi kısaca bildirmenizi rica ediyoruz.

Cayma hakkının kullanılması halinde, teslim edilen ürünün, KARGO TESLİM TUTANAĞI ÖRNEĞİNİN ve İRSALİYELİ FATURA ASLININ iadesi zorunludur. Ürünün, bu belgelerle birlikte, elimize ulaşmasını takip eden, 7 gün içerisinde, ürün bedeli alıcıya iade edilir. Fatura aslı ibraz edilmezse KDV tutarı ve varsa diğer yasal yükümlülüklerden kaynaklanan meblağlar iade edilmez. 

Cayma hakkı kapsamında iade edilen ürünlerin PTT Kargo'yla gönderilmesi durumunda kargo masrafı İka Bağları tarafından karşılanır. Diğer kargo firmalarıyla yapılan gönderimlerin masrafı gönderici tarafından karşılanır.

Cayma hakkı dışında kalan durumlarda farklı bir süreç işletilecektir.

Ürün iadesinde ve değişiminde kargo ücreti kime aittir?

Cayma hakkı kapsamında iade edilen ürünlerin PTT Kargo'yla gönderilmesi durumunda kargo masrafı İka Bağları tarafından karşılanır. Diğer kargo firmalarıyla yapılan gönderimlerin masrafı gönderici tarafından karşılanır. İade ve değişim süreci için; satın almış olduğunuz ürünleri teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde değişim ve iade yaparken sipariş numaranızı içeren bir notu kargonun içerisine koymayı lütfen unutmayın.

Destek için nereden iletişim kurabilirim? 

Bize hafta içi ve Cumartesi günleri 09:30 - 18:00 saatleri arasında 0539 820 71 58 no’lu telefon numarasından veya iletisim@ikabaglari.com adresine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.