1100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz

Zeytinliğimiz

HER TANESİ, HER DAMLASI BİR HAZİNE  

1995 yılından bugüne nice güzel anıya vesile olan zeytinliğimizde, 200 yaşını geçmiş yüzlerce kadim yağlık Edremit tipi ve 40 adet sofralık Gemlik tipi zeytin ağacıyla birlikte ceviz, incir ve birçok meyve ağacı bulunuyor. 

Kaz dağlarının eteklerinde Çanakkale, Ayvacık ilçesine bağlı Arıklı köyü sahilinin iyotlu meltemiyle okşanan zeytin ağaçlarımız, gün boyu güneşi doyasıya alan yaprakları, şefkatli rüzgarlarla güçlenen kökleri ve tarih öncesinden bugüne zeytinin ve zeytinyağının doğduğu toprağın bereketiyle huzur veren lezzetini bizimle paylaşıyor.

Kaz Dağları’nın oksijen miktarı yüksek orman havası ve birçok baharatının kokusunun Ege denizin iyotluyla birleşmesi zeytinlerimizin ve zeytinyağımızın aromasını ve lezzetini çok özel kılan önemli etkenlerden. Meyvemsi aroması, boğazda hissedilen acımsı lezzetiyle zeytinyağı severlerin damaklarına hitap ettiği gibi, yüksek polifenolleriyle sağlığımız için de büyük katkı sağlıyor.

Zeytinliğimizi aldığımız günden beri tarım ilacı uygulamasında bulunmuyoruz. Ağaç dostlarımızı organik tarımda kabul gören bordo bulamacı ve kaolin kili uygulamasıyla koruyoruz. Zeytinin kalitesini artırmak için büyük önem taşıyan gençleştirme ve budama çalışmalarını özenle ve sevgiyle gerçekleştiriyor, bakımlarını yapıyoruz. Toprağın ihtiyacına kulak vererek en doğru zamanlarda hayvan gübresiyle toprağı destekliyoruz.

Yere düşen zeytinlerin asit oranı daha yüksek olduğundan en doğru asidite oranı ağaç üzerinden toplanarak sıkılan zeytinlerden elde edilebiliyor. Bu nedenle, zeytinyağımızı Ekim ayında, sadece dalların üzerindeki zeytinleri toplayarak, aynı gün içinde sıkıma götürerek elde ediyoruz. Erken hasat olmasıyla, aroması, polifenolü ve şifası yüksek bir zeytinyağı elde ediyoruz. 

Ürünlerimizi kendi sofralarımızda güvenle tüketiyor ve siz zeytinyağı severlerle gönül rahatlığıyla ve sevgiyle paylaşıyoruz.

Zeytinin şifası sofranızda olsun.